Ceramizer CS - do regeneracji silników czterosuwowych

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 72,99 zł 72.99
Cena netto: 59,34 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Ceramizer
Kod produktu: 5907439901005

Opis

Ceramizer CS

Do regeneracji silników czterosuwowych, wszystkich typów (Diesel, Benzyna, LPG, CNG, BIO)

 

1 opakowanie = 1 doza

Jak działa Ceramizer?

Regeneracja przy użyciu Ceramizera polega na przywróceniu nominalnych rozmiarów i właściwej geometrii współpracujących powierzchni w mechanizmach, w których występuje tarcie, poprzez narostowe tworzenie warstwy ceramiczno-metalowej o unikalnych właściwościach.

 

Korzyści z zastosowania w silnikach spalinowych:

 • Zmniejsza zużycie paliwa od 3 do 15 %
 • Zmniejsza zużycie oleju
 • Podwyższa i wyrównuje ciśnienie sprężania w cylindrach
 • Zmniejsza tzw. "dymienie" silnika
 • Eliminuje suche straty i ułatwia rozruch (szczególnie zimą)
 • Wycisza pracę silnika, zmniejsza wibrację
 • Zwiększa moc, sprawność i dynamikę silnika
 • Regeneruje powierzchnie tarcia podczas eksploatacji, bez demontażu obrabianego zespołu
 • Efektywna trwałość  odbudowanej powierzchni gwarantowana do 70 000 km przebiegu
 • Zwiększa trwałość metalowych powierzchni tarcia, nawet 5-cio krotnie
 • Zastępuje w większości przypadków naprawy, zmniejszając wielokrotnie koszty naprawy w porównaniu z tradycyjnym remontem
 • Niski współczynnik tarcia poniżej 0,02 tj. 10-cio krotnie mniej niż przy styku "stal-stal"
 • Wydłuża o min. 50% przebiegi między wymianami oleju
 • W przypadku awaryjnego wycieku oleju, wytworzona warstwa ceramiczno-metalowa umożliwia kontynuację jazdy nawet ponad 500 km
 • Zabezpiecza podzespoły przed korozją i agresywnymi substancjami chemicznymi (ważne w przypadku stosowania gorszej jakości paliw i olejów)
 • Zmniejsza emisje toksycznych składników spalin
 • Zmniejsza niebezpieczeństwo blokady pierścieni tłokowych
 • Utwardza i podwyższa odporność na zużycie trących się powierzchni, nawet 10-cio krotnie. Mikrotwardość - 4000-4500 MPa (400-450 kG/mm 2 ) (Dla porównania mikrotwardość stali wynosi przeciętnie 60 kG/mm 2 ). Wytrzymałość na ściskanie: 2500 MPa (250 kg/mm 2 )
 • Chroni środowisko naturalne.

Zasady stosowania w silnikach spalinowych:

 1. Najwyższą efektywność w stosowaniu ceramizera, uzyskuje się przestrzegając ściśle zaleceń i instrukcji
 2. W trakcie całego procesu ceramizacji (1,5 tys.km lub 25 motogodzin) nie wymieniać oleju. Olej wymienić w terminie wymiany
 3. Ceramizer można mieszać z dowolnym rodzajem oleju i stosować do wszystkich rodzajów silników spalinowych: benzynowych, Diesla z:pompowtryskiwaczami, wtryskiem bezpośrednim typu common-rail, pompami  sekwencyjnym i rozdzielaczowymi oraz silników zasilanych gazem, z turbodoładowaniem, z katalizatorem spalin, z sondą lambda
 4. Zaniżona doza ceramizera nie przyniesie oczekiwanych rezultatów obróbki
 5. Zawyżona (np. 2 x większa) doza ceramizera nie powoduje żadnych skutków ubocznych jedynie wydłuża się czas trwania obróbki
 6. Dla bardzo wyeksploatowanego (ponad 85% zużycia) silnika należy zwiększyć o 50% dawkę ceramizera
 7. Dla silników stosowanych w sporcie motorowym i w ekstremalnych warunkach eksploatacji, zaleca się  podwojenie dawki ceramizera, w stosunku do ilości określonej w tabeli poniżej.

Instrukcja stosowania:

 1. Rozgrzać silnik do temperatury roboczej 90 oC, (np. po jeździe lub, co najmniej po 10-cio minutowej pracy silnika na biegu jałowym).
 2. Wyłączyć silnik.
 3. Odkręcić korek wlewu oleju i opróżnić dozownik(i) do otworu wlewu oleju.
 4. Zakręcić korek wlewu oleju.
 5. Uruchomić silnik i pozostawić na biegu jałowym przez 15 min.
 6. Przejechać ostrożnie 200 km (nie koniecznie jednorazowo), nie przekraczając prędkości obrotowej silnika 2700 obr./min lub w przypadku braku obrotomierza z ograniczoną prędkością samochodu do 60 km / h. Uwaga: 200 km przebiegu - można zastąpić 4-godzinną pracą silnika na biegu jałowym. Jedna godzina na biegu jałowym - odpowiada 50 km jazdy.
 7. Dla silników, których praca ujęta jest w motogodzinach (mth) należy eksploatować silnik (tak jak przy docieraniu) w ciągu 25 mth (niekoniecznie jednorazowo), z ograniczoną prędkością obrotową silnika do 2700 obr./min.
 8. Po pokonaniu odcinka 200 km lub po 4-ech godzinach na biegu jałowym można jeździć bez ograniczeń prędkości. Tworzenie warstwy ceramiczno-metalowej trwa jeszcze do 1500 km przebiegu, ale już w normalnych warunkach eksploatacji. W tym czasie nie wymieniać oleju!
 9. Dla silników, których praca ujęta jest w motogodzinach (mth) po wykonaniu pracy 5 mth można eksploatować silnik bez ograniczeń. Zaleca się jednak nadal łagodne traktowanie silnika do momentu przepracowania w sumie 25 mth, czyli do całkowitego zakończenia procesu ceramizacji par tarcia.
 10. W przypadku stosowania zwiększonej ilości preparatu ( np. 2 dawek ) zaleca się zastosowanie pierwszej dozy (według załączonej instrukcji), a nastepnie po przejechaniu ok. 500 km zastosowanie w ten sam sposób drugiej (kolejnej) dozy (zwiększa to efektywność  tworzenia się warstwy ceramiczno-metalowej w miejscach tarcia).

Bezpieczeństwo:

 • Produkt jest bezpieczny zgodnie z normą UE (91/155/EEC)
 • Przechowywać w temperaturze poniżej +40 oC
 • Nie zapycha filtrów oleju ani kanałów olejowych
 • Nie zawiera teflonu ani molibdenu
 • Filtr cząstek stałych to metalowa puszka wypełniona w środku metalowymi lub ceramicznymi włóknami, na których osadzają się cząsteczki sadzy, które są w określonych warunkach eksploatacji pojazdu dopalane. Ceramizer nie zmienia reologicznych parametrów oleju, nie powoduje tworzenia cząsteczek sadzy, popiołów siarczanowych, fosforu i siarki, w związku z tym nie wpływa na pracę DPF i można go bezpiecznie stosować w silnikach z DPF
 • Chronić przed dziećmi.

Uwagi:

 1. W przypadku wcześniejszego stosowania dodatków do oleju (z molibdenem lub teflonem) zaleca się wymianę oleju z przemyciem silnika przed stosowaniem ceramizera. Inaczej skuteczność obróbki ceramizerem będzie zmniejszona a czas ceramizacji wydłuży się.
 2. W przypadku uszkodzeń mechanicznych silnika (np. pęknięty lub zapieczony pierścień tłokowy, nieszczelne zawory, głębokie rysy na gładzi cylindra itp.) należy naprawić usterki, po czym zastosować obróbkę ceramizerem.
 3. Ceramizer nie regeneruje miejsc gdzie występuje tarcie gumy lub tworzyw sztucznych o metal.
 4. W przypadku silników bez automatycznej regulacji luzów zaworowych, po zakończeniu obróbki tj. po 1500 km należy dokonać regulacji luzów.
 5. Jeśli silnik jest wyposażony w odśrodkowy filtr oleju, należy przed zastosowaniem ceramizera wyczyścić filtr, a najlepiej na czas obróbki wyłączyć go z obiegu oleju, stosując przewód obejściowy (jeśli jest to konstrukcyjnie możliwe). W tego rodzaju filtrach, cząsteczki preparatu mają skłonność do osadzania się i tym samym znacząco mniejsza ich ilość dociera do powierzchni tarcia.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl